نشابازار | فروشگاه اینترنتی

نشابازار

فروشگاه اینترنتی
خانه/ آگهی/ آموزش/ آشنایی با برنامه‌نویسی کامپیوتر و کاربردهایی از آن در محاسبات عددی

عنوان آگهی: آشنایی با برنامه‌نویسی کامپیوتر و کاربردهایی از آن در محاسبات عددی


این کالا فاقد تصویر است.

نام ثبت کننده آگهی: مدیر وب سایت

شماره تلفن همراه: 09923681015

استان و شهر: مرکزی، اراک

زمان ثبت آگهی: 2020/10/26 (09:33)

کد آگهی: 9

336

متن آگهی:

عنوان کتاب: آشنایی با برنامه‌نویسی کامپیوتر و کاربردهایی از آن در محاسبات عددی
مولف: دکتر داود حسن‌زاده عضو هیات علمی گروه علوم پایه دانشگاه صنعتی اراک

این کتاب کاربردی به منظور آشنایی دانشجویان عزیز با اصول برنامه‌نویسی کامپیوتری، کدنویسی به زبان C و کاربردهایی از آن در مباحث مقدماتی محاسبات عددی تألیف شده و سرفصل‌های مصوب درس مبانی برنامه‌نویسی کامپیوتر در این کتاب گنجانده شده است. در فصل 1، تاریخچه‌ای کوتاه از کامپیوتر و برنامه‌نویسی کامپیوتر، معماری کامپیوتر و اجزای اساسی آن بیان شده و فصل 2 به بیان مقدماتی الگوریتم‌ها اختصاص یافته ‌است. فصل‌های 3 تا 11 نیز به آموزش زبان برنامه‌نویسی C اختصاص دارد و خواننده در آنها با چگونگی پیاده‌سازی الگوریتم‌ها به زبان C آشنا می‌شود.

‌امروزه، بسیاری از مسائل پیچیده‌ علمی توسط برنامه‌نویسی کامپیوتر با دقت و سرعت بالایی قابل حل هستند. بیشتر این روش‌ها در شاخه‌ای از علم با نام محاسبات عددی که بین ریاضیات و کامپیوتر مشترک بوده و کاربرد گسترده‌ای در علوم مهندسی دارد، قرار می‌گیرد. به دلیل این اهمیت، بخش‌هایی از کتاب به کاربرد برنامه‌نویسی در محاسبات عددی اختصاص داده شده است.

در این کتاب چند پروژه ساخت بازی کامپیوتری ساده در قالب تمرینات گام‌ به گام ارائه شده است. در این پروژه‌ها از تمام مطالب آن فصل و مفاهیم فصل‌های قبلی آن استفاده می‌شود و لذا انجام آنها به یادگیری عمیق مطالب این کتاب منجر می‌شود. از آنجاکه انجام تمرینات با سطوح مختلف، یکی از مراحل مهم یادگیری برنامه‌نویسی کامپیوتر است، تمرینات متنوعی با سطوح مختلف در این کتاب وجود دارد.


خرید کتاب انحصاراً از طریق سایت نشابازار انجام می‌شود.